Po raz trzeci mogliśmy się przekonać, że schronisko młodzieżowe nie jest tylko dla dzieci i młodzieży. Wszystko za sprawą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, dzięki któremu została zrealizowana III edycja programu  „Bądź Swoim Przyjacielem” , pod patronatem Pani Wójt Teresy Mazurek.

Program terapeutyczny skierowany był do 35 osób powyżej 60 roku życia z 15 sołectw naszej gminy:  Bojanic, Krzyżowej, Burkatowa, Modliszowa, Jakubowa, Gogołowa, Słotwiny, Pszenna, Pankowa, Opoczki, Lutomi Dolnej, Zawiszowa, Krzczonowa, Bystrzycy Górnej i Lubachowa.

Podczas 6 dniowego pobytu seniorzy mieli okazję do zintegrowania się, nawiązania nowych znajomości, a także przyjaźni, które owocują nie tylko podczas projektu, ale również po jego zakończeniu.

 

Na naszych gości w pierwszy dzień czekał spacer na tamę oraz rejs statkiem po jeziorze Bystrzyckim z którego seniorzy byli bardzo zadowoleni, gdyż mogli zobaczyć tamę i jezioro z innej perspektywy.

W kolejnych dniach odbyły się:

  • spotkania z dietetykiem poświęcone zdrowemu trybowi życia i odżywiania,
  • wycieczka do Świdnicy wraz z wejściem na wieżę ratuszową
  • zajęcia komputerowe
  • zajęcia z pierwszej pomocy
  • zajęcia taneczno-muzyczne
  • warsztaty socjoterapeutyczne
  • warsztaty teatralne, na których uczestnicy przygotowywali przedstawienie na zakończenie pobytu , a także nabywali bądź udoskonalali swoje umiejętności aktorskie
  • zajęcia sportowe – nornic walking
  • warsztaty kosmetyczne gdzie uczestnicy wysłuchiwali profesjonalnych rad związanych z pielęgnacją twarzy, dłoni i stóp jak również poddali się profesjonalnym zabiegom.

W tak napiętym harmonogramie nie zabrakło odpoczynku na świeżym powietrzu z łapaniem promieni słońca, długich wieczornych pogawędek i wspólnego śpiewu. W ramach zajęć uczestnicy przygotowywali kolację dla całej grupy: Panie dla Panów, Panowie dla Pań. Nową atrakcją podczas tegorocznego pobytu była Fotobudka - sesja fotograficzna, dzięki której seniorzy mają pamiątki w postaci zabawnych zdjęć.

W ostatni dzień odbyło się uroczyste ognisko, wraz z częścią artystyczną przygotowaną przez seniorów, na które została zaproszona Pani Wójt Teresa Mazurek, Pani Ewa Burdek - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, Pani Beata Szyszka- Radna Gminy Świdnica oraz Pan Kazimierz Dzudzic - przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

,,Przejdź do galerii zdjęć >"