Z wielką dumą i satysfakcją mamy przyjemność ogłosić, iż Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie w 55. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, już po raz drugi, zdobyło najwyższe złote wyróżnienie – puchar, dyplom oraz list gratulacyjny  od debiutującej Minister Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej. To jest nasza czwarta nagroda: w 2012 otrzymaliśmy wyróżnienie brązowe, w 2013 wyróżnienie srebrne, w 2014 wyróżnienie złote. Dodatkowo podczas uroczystości zostało przyznane Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Rozwoju Schronisk Młodzieżowych śp.  Pani Magdalenie Urbańskiej - Dyrektor Schroniska, które zostanie przekazane małżonkowi.

 

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w terminie 20-22 listopada w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy. W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Legnicy Pan Tadeusz Krzakowski, Zastępca Prezydenta Legnicy Pani Dorota Purgal, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, dyrektorzy i kierownicy schronisk młodzieżowych a także pracownicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy pod przewodnictwem Pani Dyrektor Jolanty Jucewicz – gospodarza imprezy. Wyróżnienia w konkursie wręczał Pan Henryk Gołębiewski-Prezes Zarządu Głównego PTSM (senator i poseł minionych kadencji) oraz Pani Maria Łazarz-wiceprezes Zarządu Głównego PTSM.

Pani Dyrektor Jolanta Jucewicz zadbała o wspaniałą oprawę uroczystości. Wieczorne rozdanie wyróżnień uświetniły występy artystyczne legnickiej młodzieży: taneczne, wokalne, teatralne, gimnastyczne, akrobatyczne oraz muzyczne. Zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem talentów młodych ludzi.

„Pragnę podziękować władzom Urzędu Gminy Świdnica za nieustające wsparcie działań schroniska, za obdarzenie zaufaniem i wiarę w sukces placówki. Wielkie podziękowania również dla instytucji współpracujących z nami przy realizacji różnego rodzaju projektów-Wasza profesjonalna pomoc jest nieoceniona. Dziękuję Gościom schroniska, tym mniejszym i większym, turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym, za to, że chętnie nas odwiedzają i często wracają. To dzięki Wam placówka tętni życiem, Wasze wizyty dodają nam skrzydeł i napawają chęcią do dalszego działania. Oczywiście nie byłoby mowy o sukcesie bez wyjątkowych Pracowników, bo to właśnie Wy dbacie o najmniejsze szczegóły, wspaniałą atmosferę i profesjonalną obsługę. Dziękuję Wam. I przede wszystkim za sukcesem schroniska stoi wspaniała osoba, której niestety już nie ma pośród nas, ale jest w Naszych sercach, śp. Magdalena Urbańska-Dyrektor Schroniska. To właśnie Jej działania i wielkie zaangażowane  w sprawy placówki pozwoliły na uzyskanie tak świetnego wyniku.”- mówi p.o. Dyrektora Magdalena Bajor.

Komisja Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wyróżniła 65 schronisk młodzieżowych: 57 schronisk całorocznych i 8 schronisk sezonowych. W kategorii schronisk całorocznych przyznano: 40 złotych wyróżnień, 14 srebrnych i 3 brązowe. Natomiast w kategorii schronisk sezonowych przyznano: 5 złotych wyróżnień, 2 srebrne i 1 brązowe.

Schroniska, które wzięły udział w konkursie oceniane były pod kątem, jakości świadczonych usług noclegowych, bogactwa swojej oferty m.in.: usług żywieniowych, transportowych, informacyjnych, turystycznych, różnorodności form spędzania czasu wolnego i rekreacji, estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych, a przede wszystkim pod kątem ilości przyjętych gości i  udzielonych im noclegów.