Jesienna pogoda płatała nam w tym roku figle, począwszy od mroźnych, ponurych dni aż po ciepłe i słoneczne. Takich różnorodnych zmian nie przestraszyły się grupy, które licznie do nas przyjeżdżały.

Po raz kolejny schronisko gościło dwie grupy młodzieży z VIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu wraz z Paniami nauczycielkami, które przygotowywały swoich uczniów do matury z chemii i historii. Celem przeprowadzonych warsztatów było jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości, tak aby dostać się na wymarzone studia.

Takie zajęcia dla swoich podopiecznych zorganizowali również nauczyciele z III Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia oraz po raz pierwszy z XII Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia.

Ponadto, tradycyjnie już, gościliśmy grupę klas pierwszych z Gimnazjum nr II ze Świdnicy, które przybyły do nas w celu integracji. Takie integracyjne pobyty zorganizowało też Gimnazjum nr IV ze Świdnicy i I Liceum Ogólnokształcące z Namysłowa. Po raz kolejny powróciła do nas młodzież wraz z opiekunami z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Strzegomia.

Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć rodzinę, która podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowała weekendowy pobyt w naszym schronisku. Zaplanowano dla nich moc atrakcji m.in.: zwiedzanie Zamku Grodno, Sztolni Walimskich oraz przygotowano drobny upominek.

Nie zabrakło również jesiennych warsztatów dla Przybocznych i Drużynowych Hufca Świdnica, którzy jak zwykle potrafili połączyć naukę z zabawą.
Grupy chętnie korzystały z uroków cichej okolicy schroniska i odbywały spacery na tamę, spędzały czas na wspólnym przygotowywaniu i spożywaniu posiłków a wieczory umilało pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich gości i bardzo dziękujemy za wizytę!

,,Przejdź do galerii zdjęć >"