W drugim tygodniu lipca mieliśmy przyjemność gościć 30 rozśpiewanych i roztańczonych uczestników, którzy pod czujnym okiem wspaniałej kadry w składzie: Tadeusz Szarwaryn, Dariusz Jaros, Anna Lutz, Lidia Bakalarczyk i Joanna Jaros nagrali czwarty muzyczny krążek pt. „Roztańczeni-Rozśpiewani” zawierający 10 piosenek, tym razem w tanecznych rytmach.

Warsztaty Wokalne pod patronatem wójta gminy Świdnica to już tradycja w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Podczas pobytu młodzi wokaliści pracowali i udoskonalali emisję głosu, dykcję, artykulację i interpretację tekstów autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna.

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem działali nad stworzeniem czwartej płyty tak, aby była perfekcyjna i mogła dać odczuć zapał młodych ludzi i ich pasję tworzenia muzyki dla innych.

Finałem sześciu pracowitych dni był koncert przygotowany przez młodzież i instruktorów, odbywający się w obecności wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek, dyrektora GZO Marii Jaworskiej oraz rodziców.

 

 

Do nagrań czwartego krążka wykorzystano gminne studio nagrań, które gmina Świdnica pozyskała dzięki funduszom Unii. W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

 

Czekamy z niecierpliwością na ukazanie się kolejnej płyty a każdemu uczestnikowi życzymy sukcesów i rozwijania swojego talentu.

,,Przejdź do galerii zdjęć >"