W drugim tygodniu ferii mieliśmy okazję gościć 33 dzieci z gminy Świdnica. Wzięli oni udział w projekcie ,,Oswoić Uczucia” realizowanym z funduszy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Podczas 5 dniowego pobytu dzieci na zajęciach socjoterapeutycznych poznawały swoje uczucia, uczyły się je nazywać i odróżniać, a także nabywały umiejętności radzenia sobie z emocjami. Zdobytą wiedzę mogły na bieżąco wykorzystywać podczas wspólnych gier i zabaw.

Uczestnicy ferii rozwijali także swoje talenty podczas zajęć manualnych, teatralnych, tanecznych i sportowych. Całości pobytu przyświecała idea „Rodziny Lubachowskich”, dzieci wzięły udział w konkursie na herb oraz hymn Rodu Lubachowskich.

Niewątpliwą niespodzianką była wizyta Pani Poseł Teresy Świło, która odwiedziła naszych małych zuchów, dobrymi radami podnosiła ich na duchu, a także wzięła udział we wspólnej zabawie.

Na zakończenie dzieci przygotowały przedstawienie dla swoich bliskich oraz przedstawicieli GOPSu w podzięce za możliwość, jaką im dali spędzając czas w naszym schronisku. Warto dodać, że scenariusz jak i całą inscenizację ułożyli sami uczestnicy na zajęciach.

 

,,Przejdź do galerii zdjęć >"