Noc Sylwestrowa to magiczny czas, gdy zostawiamy to wszystko, co miłe i przykre a wchodzimy w nieznane. Tej właśnie nocy wyczekujemy wszyscy z nadzieją na lepsze jutro bądź by wszystko pozostało bez zmian. Równo o północy z dwunastym uderzeniem zegara żegnamy stary rok i witamy nowy.  Z takimi myślami przyjechało właśnie do nas zaprzyjaźnione Duszpasterstwo Akademickie „Redemptor” z Wrocławia. Po raz kolejny przygotowywali się w naszym ośrodku by hucznie i z radością powitać tym razem Rok 2015.

Nowy Rok przynosi także wiele nowych postanowień. Planujemy, że w tym roku na pewno nam się uda i osiągniemy wymarzony cel. Taka idea przyświecała studentom z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy pojawili się u nas już w pierwszych dniach tego roku. Gdy większość z nas w głowach miała jeszcze tańce, oni już dawno poświęcili się nauce i pogłębianiu wiedzy. Mamy nadzieję, że i tym razem pobyt w naszym schronisku okaże się dla nich równie owocny.

Początek roku to także nadzieja, że wszystko da się odbudować i odświeżyć wspomnienia, zwłaszcza te miłe. Taka myśl przywiodła do nas także Harcerki. Dziewczyny postanowiły przypomnieć sobie dawne przyjaźnie i przyjemnie spędzić czas w swoim towarzystwie.