Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie

Aktualności ,, W poszukiwaniu Świętego Mikołaja"

,, W poszukiwaniu Świętego Mikołaja"

Email Drukuj PDF

Czy widzieliście w miniony weekend Pana w czerwonym stroju i śnieżnobiałej brodzie, w saniach zaprzęgniętych w renifery???... Jeśli tak to znaczy, że odwiedził Was Święty Mikołaj Uśmiech My także byliśmy grzeczni i dlatego, i w tym roku ten znamienity gość odwiedził nasze schronisko. A było to tak…..

W szarą, burą noc. Gdy już księżyc kładł swój blask leniwie na ziemię. Zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Najpierw usłyszeliśmy ciche skradanie pod oknami, następnie szuranie na dachu i tak jak niespodziewanie to wszystko się rozległo, tak i równie szybko ucichło. I nagle, nie wiadomo skąd, wkroczył ten Jegomość w swych ciężkich czarnych buciorach, ciągnąc wielki wór.  W tym czasie gościliśmy grupę turystów z Łużyckiego oddziału PTSM w Lubaniu, SKKT PTSM przy Szkole Podstawowej nr.2 w Platerówce i w Lubaniu, SKKT PTSM przy Szkole Podstawowej w Kościelniku oraz KTC Krasna Lipa z Czech. Wędrowali oni w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Po całym dniu poszukiwań, niestety nie udało im się go znaleźć. Wielką niespodzianką dla nich było ujrzenie go w naszych murach.

Na pytanie uczestników, dlaczego nie mogli go znaleźć odpowiedział:

-Wszędzie są korki na ulicach. A mapę, którą dostałem od Pani Mikołajowej muszę zaktualizować. Biedne moje renifery, całkowicie pogubiły się po drodze. Na szczęście dostałem wiadomość od moich pomocników, że czekacie na mnie tutaj. Więc przybyłem. A teraz szkoda czasu…..pora na prezenty!

I tak oto bajka się zakończyła……..a może to jednak nie jest bajka? Uśmiech

Sami oceńcie i przyjedźcie do nas za rok. Kto wie, może i Wy spotkacie Świętego MikołajaUśmiech

 

,,Przejdź do galerii zdjęć>"

mapkaSzkolne Schronisko Młodzieżowe

w Lubachowie

58-114 Lubachów 12

woj dolnośląskie

Tel/Fax: +48-74 850 99 26

Email:

recepcja@schronisko.lubachow.pl
dyrektor@schronisko.lubachow.pl