Z nieukrywaną dumą i wielką satysfakcja, informujemy, iż w 54. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych nasza placówka zdobyła najwyższe, złote wyróżnienie – puchar, dyplom oraz list gratulacyjny od Pani Minister Oświaty Joanny Kluzik- Rostowskiej. To już nasza trzecia nagroda, w 2012 otrzymaliśmy wyróżnienie brązowe, w 2013 wyróżnienie srebrne i obecnie wymarzone złoto. Jest to wielki sukces dla Schroniska, które jest jednym z najmłodszych członków Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i działa w branży turystycznej od 3, 5 roku.

Rozdanie nagród odbyło się w dniach 24-26 października 2014 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi z siedzibą w przepięknym Pałacu Rodziny Poznańskich. Uroczystość miała wyjątkowo podniosłą oprawę i odbyła się przy udziale znamienitych gości: Pana Krzysztofa Piątkowskiego Wiceprezydenta Miasta Łodzi, Pana Marcina Bugajskiego Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Pana Sylwestra Pawłowskiego Prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych znaleźli się także przedstawiciele PTTK i PTSM z Oddziału Łódzkiego, dyrektorzy łódzkich szkół, dyrektorzy i kierownicy schronisk młodzieżowych a także pracownicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi, które pod przewodnictwem Pani Dyrektor Iwony Jędrzejczak było gospodarzem uroczystości.  Wyróżnienia w konkursie wręczał Pan Henryk Gołębiewski-Prezes Zarządu Głównego PTSM ( senator i poseł minionych kadencji) oraz Pani Maria Łazarz-wiceprezes Zarządu Głównego PTSM.

 

Cieszy nas także fakt, iż w tej edycji konkursu zostały nagrodzone dwa schroniska działające na terenie byłego województwa wałbrzyskiego: nasza placówka oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świdnicy, które odebrało srebrne wyróżnienie.

Schroniska, które wzięły udział w konkursie oceniane były pod kątem, jakości świadczonych usług noclegowych, bogactwa swojej oferty m.in.: usług żywieniowych, transportowych, informacyjnych, turystycznych, różnorodności form spędzania czasu wolnego i rekreacji, estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych, a przede wszystkim pod kątem ilości przyjętych gości i  udzielonych im noclegów.

„Rok temu marzyliśmy o złocie i marzenie to się spełniło. Jest to ogromny sukces. Zostaliśmy wyróżnieni w stopniu złotym, jako jedno z nielicznych schronisk położonych na terenach wiejskich, gdzie rzadko dociera turysta indywidualny, a także mamy skromną sieć połączeń transportowych, ale czynimy wiele zabiegów promocyjnych, aby pozyskać naszych gości. Do tej pory schronisko odwiedziło ponad 6 tysięcy gości, udzieliliśmy ponad 14 tys. noclegów, przyjęliśmy mnóstwo grup zorganizowanych, zrealizowaliśmy wiele projektów, poznaliśmy fantastycznych ludzi i ich pasje.  Właśnie Nasi Goście są dla nas największą nagrodą, dlatego że chętnie nas odwiedzają, zadowoleni wyjeżdżają, a przede wszystkim, że wracają i polecają nas znajomym. Za to Wam Kochani Goście i Przyjaciele bardzo dziękujemy.  W tym miejscu chciałabym także podziękować Organowi Prowadzącemu Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie - Urzędowi Gminy w Świdnicy za wsparcie i zaufanie oraz Pracownikom schroniska, bez których nie udałoby się stworzyć tak ciepłej atmosfery i wysokiego poziomu obsługi gości.” - Podsumowuje otrzymane wyróżnienie Dyrektor Schroniska Magdalena Urbańska.

 

 

,,Przejdź do galerii zdjęć >"