W dniu 27 października z rąk Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza, przedstawiciele kilkunastu firm z Dolnego Śląska, odebrali umowy oraz podziękowania za przystąpienie do rządowego programu ,,Karta Dużej Rodziny".

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie, jako jedno z pierwszych zostało partnerem programu. W ramach współpracy, gwarantujemy zniżkę 20% na nocleg dla rodziny wielodzietnej. Zniżka ta obowiązuje od 1 stycznia 2015 roku.

Karta Dużej Rodziny jest systemem zniżek dla rodzin wielodzietnych.  Przysługuje ona rodziną z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu.  Rodzice takiej rodziny mogą korzystać z kart dożywotnio, natomiast dzieci do ukończenia 18 roku życia bądź do czasu ukończenia nauki (do 25 lat). Natomiast osoby niepełnosprawne, otrzymują taka kartę do czasu trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta jest bezpłatna i wydawana przez wójta, prezydenta miasta lub burmistrza, na wniosek członka takiej rodziny.

Program ten oferuje zniżki i dodatkowe uprawnienia. Jej posiadacze mogą korzystać m.in. z ofert kulturalnych, rekreacyjnych czy transportowych.  Zniżki oferują zarówno instytucje publiczne jak i firmy prywatne. Mogą obejmować np. bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej, zniżki na bilety wstępu do teatru czy muzeum, rabaty na różnorodne artykuły.

Każdy partner programu ma możliwość posługiwania się znakiem ,,Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”, współtworzenie pierwszego ogólnopolskiego programu skierowanego do dużych rodzin oraz promocji własnej firmy. By dołączyć do współpracy należy pobrać formularz ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę.

Więcej szczegółów na temat programu Karta Dużej Rodziny na stronach:

www.mpips.gov.pl

www.rodzina.gov.pl

 

"Przejdź do galerii zdjęć >"