Właśnie zakończyła się 9 edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup w Świdnicy. W rozgrywkach przeszło 300 spotkań wzięła udział rekordowa jak dotąd liczba młodych piłkarzy, a mianowicie ponad 1000 uczestników z 65 zespołów Polski i Rosji. Turniej odbył się w dniach 5-10 sierpnia w trzech kategoriach wiekowych: U10, U12 i U14.  Dzięki licznym dofinansowaniom( Gmina Miasta Świdnica, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Świdnica oraz liczni sponsorzy) Oczywiście obok gospodarza tych mistrzostw tj. UKS Gryf Świdnica wystąpiło także wiele innych drużyn m.in. Zagłębie Lublin, Śląsk Wrocław, GKS Bełchatów, GOSSM Koszalin i KS”Żyrardowianka”, których nasze schronisko miało zaszczyt gościć.

Akademia Piłkarska przy KS”Żyrardowianka” powstała niespełna 8 lat temu z inicjatywy dwóch trenerów : Piotra Węgra oraz Sebastiana Gajewskiego. Przez ten krótki okres czasu udało się ,,przepuścić prze czujne oczy trenerów’’ ponad 400 chłopców, z których blisko połowa kontynuuje tą przygodę i to z pewnymi sukcesami.

Do naszego obiektu ,,Żyrardowianka” nie przyjechała tylko na turniej ale także aby odpocząć. Każdą wolną chwilę poświęcali na różne gry i zabawy, wspólne wyjścia na basen. Udało im się także połączyć z naturą podczas wielkiego grzybobrania, czego efektem była przesmaczna jajecznica z grzybami na śniadanie ;) Oczywiście nie zabrakło także czasu na ,,wielkie pranie” oraz wspólne rozmowy z miejscowymi rówieśnikami.

Mamy nadzieję, że pobyt w naszym ośrodku będziecie miło wspominać a czas tu spędzony doda wam sił i motywacji  do dalszej walki po sukcesy na boisku, z czego z całego serca Wam życzymy ;)

 

,,Przejdź do galerii zdjęć >"