Szkolne Schronisko  Młodzieżowe w Lubachowie po raz pierwszy  w okresie swej niespełna dwuletniej  działalności, wzięło udział w konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych  organizowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Tegoroczna 52 edycja konkursu była rekordowa ze względu na  liczbę schronisk zgłoszonych do konkursu, spośród  niespełna 300 schronisk zrzeszonych w ramach PTSM, do konkursu przystąpiło 127 placówek, z czego komisja konkursowa wyróżniła aż 48 placówek, w tym  w stopniu brązowym Szkolne Schronisko Młodzieżowe z Lubachowa.

{youtube}3IYo6wvfWk4{/youtube}

Finał konkursu odbył się w poprzedni weekend tj. w dniach 23-25 listopada w Zakopanem,  a gospodarzem tej imprezy było Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe „Szarotka” z Zakopanego. Wręczanie nagród miało miejsce podczas uroczystej kolacji zorganizowanej w słynnej Karczmie Sabała położonej w samym sercu Krupówek z pięknym widokiem na Giewont. Nagrody dla wyróżnionych ośrodków wręczał Prezes Zarządu Głównego PTSM pan senator Henryk Gołębiewski, przy obecności gościa honorowego uroczystości Pana Andrzeja Gąsienicy Makowskiego Starosty Tatrzańskiego. Szkolne Schronisko  Młodzieżowe w Lubachowie  otrzymało puchar oraz dyplom,  a także list gratulacyjny od Pani Krystyny Szumilas Ministra Edukacji Narodowej.

Placówki, które wzięły udział w konkursie oceniane były pod kątem jakości świadczonych usług noclegowych, bogactwa swojej oferty  tj.: usług żywieniowych, transportowych, informacyjnych, turystycznych, różnorodności form spędzania czasu wolnego i rekreacji, estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych, a przede wszystkim pod kątem ilości przyjętych gości i  udzielonych im noclegów.

Wysoka ocena schroniska w Lubachowie wynikała z osiągnięcia wysokiego wskaźnika obłożenia schroniska na poziomie 20%, który został osiągnięty  po niespełna dwuletniej działalności, co dla placówki położonej na terenach wiejskich jest wysokim wynikiem. Dla przykładu podam, iż współczynnik ten dla schronisk  z długoletnimi tradycjami położonych w dużych miastach, np. w Krakowie, Gdańsku, Zakopanem, Przemyślu kształtuje się w przedziale 25-30%. Na pewno wyniki osiągane przez kierowaną przez mnie placówkę są efektem wzmożonych działań marketingowych, wsparciem organu prowadzącego a przede wszystkim z wynikają z zadowolenia naszych gości, którzy wracają i polecają Schronisko. Otrzymane wyróżnienie jest wielkim prestiżem dla schroniska, a przede wszystkim motywacją do dalszej pracy w celu podniesienia jakości usług i  wzbogacania naszej oferty” Dyrektor Schroniska – Magdalena Urbańska.

Przejdź do galerii zdjęć >