Wrzesień w naszym schronisku owocował w wiele imprez  o charakterze zorganizowanym. Gościliśmy między innymi gimnazjalistów wraz z opiekunami  z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, młodzież i nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy a także zuchów z ZHR Okręgu Dolnośląskiego.

Gimnazjaliści skorzystali z naszego schroniska podczas wycieczki na Zamek Grodno. Po przyjściu zjedli obiad, a następnie mieli czas wolny, który wykorzystali grając w siatkówkę i koszykówkę  na boisku. Wieczorem czekało na nich ognisko.

Wizyta uczniów i nauczycieli z III LO w Świdnicy była związana z XVII Rajdem Pieszym. Teren zielony wokół schroniska był ostatnim etapem rajdu, podczas którego na wszystkich uczestników czekały jeszcze zadania i ogłoszenie wyników, oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Dzięki Pani Marioli Makarskiej-Janickiej (nauczycielce z III LO) i kilkunastu uczniom wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Ostatnie dni września w naszym schronisku spędziły zuchy ze swoimi druhnami i druhami ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - Okręg Dolnośląski. Nie obyło się bez gier i zabaw ruchowych, wspólnego gotowania i oczywiście śpiewania przy gitarze. Nie zabrakło także, jak na zuchów przystało, spania w śpiworach, co było dla nich dużą frajdą.

Wszystkim gościom dziękujemy za odwiedzenie naszego schroniska.

Przejdź do galerii zdjęć >